4_forum_logo
Vodja Teniškega kluba Portovald Jiri Volt in član kluba Marko Kralj sta se v soboto, 21.11.2009, udeležila 4. Foruma športa za vse v delno prenovljeni športni dvorani v Iliriji, v Ljubljani, organiziranem iz strani Fundacije za šport Republike Slovenije. Na forumu se je predstavila  problematika rekreativnega športa iz mnogih stališč. Glavne teme pogovorov so bile: zakonodaja, finančne ovire pri delovanja društev, davčne ovire in socialni kapital športnihdruštev. Jože Jenšterle, direktor Združenja športnih centrov Slovenije je predstavil problematiko na področju športne infrastrukture , ki je bila v veliki meri zgrajena v 60-ih letih  z prostovolnjim delom. V sedanjih pogojih, po besedah  g.Jenšterleta, so klubi in društva, pri svojem delu ovirani iz vseh strani, prostovoljno delo iz strani države pa ni tako upoštevano kot bi moralo biti. Oba sva se v okviru foruma udeležila delavnice informatike v športnih društvih. Na tej delavnici sva predstavila  zavidanja vreden nivo informiranja in komuniciranja s člani kluba in širšo javnostjo, ki ga imamo v našem klubu. Za to gre predvsem zahvala Marku Kralju, ki skrbi za te zadeve.
Spoznali smo veliko posameznikov, ki nam bodo koristili pri delu našega kluba in tudi pri pomoči pri upravljanju  športne infrastrukture.

TK Portovald
Jiri Volt
pb208250
Mirko Ukmar Predsednik Športne unije Slovenije
pb208249

Delno prenovljena Športna hiša Iliria
pb208256
Z leve:Marko Kolenc, Načelnik oddelka za šport,  MOL in  Iztok Retar, strokovni direktor ŠUS-a